Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Pályázatok

 

A Koliken Kft. részt vett a GINOP PLUSZ 3.2.1-21 elnevezésű A MUNKAVÁLLALÓK ÉS VÁLLALATOK ALKALMAZKODÓKÉPESSÉGÉNEK ÉS TERMELÉKENYSÉGÉNEK JAVÍTÁSA A MUNKAERŐ FEJLESZTÉSÉN KERESZTÜL elnevezésű pályázatban.  A képzés tényleges befejezésének dátuma: 2022.09.02.

A pályázatban 6.480.000 Ft támogatásban részesült, amit a következő képzések megvalósítására fordított:

1.     Hatékony együttműködés -16 óra, 3 csoportban 12 fő/csoport

 

A képzés bemutatása:

A képzés célja megismertetni azokat a tényezőket módszereket, amelyek a jól működő csapatok jellemzői, hogy a résztvevők a munkahelyi csapatmunkában alkalmazni tudják az eredményesen működő csapatok magas módszertani tudását. Ezen tényezők jelenléte a csapatokban a csapattagok jó kommunikációja, egymásra figyelés és megértés szemléletével a jó problémamegoldásra képes szinergikus munkát eredményezi. A résztvevők képesek lesznek a problémamegoldás folyamatában tudatosan alkalmazni a speciális módszertanokat, technikákat, melyek segítségével a problémamegoldási és döntési folyamatok időtartama jelentősen csökkenthető. Ennek megismeréséről szól a tréning, amely a csapateredményesség erősítéséhez szükséges legfontosabb módszertanokat adja át könnyen elsajátítható és azonnal kipróbálható fejlesztési keretben.

 

1.     Disc alapú kommunikációs tréning- 16 óra, 2 csoportban 12 fő/csoport  

 

A képzés bemutatása:

A képzés célja, hogy az érdeklődők elsajátítsák azokat a kompetenciákat, melyek segítségével képessé váljanak a DISC rendszerében a motivációk, viselkedésmódok alapján a különböző vérmérsékletű emberek felismerése. Ezáltal a környezetükben adódó csoportos, közösségi feladatokat eredményesebben tudják megoldani, eredményesebb együttműködést, kommunikációt tudnak lebonyolítani.    

A tananyagegység célja, hogy a résztvevők megismerjék DISC rendszerét, a 4 személyiség/vérmérséklet típust, jellemzőiket, főbb tulajdonságaikat, motivációjukat, ebből adódóan a velük való eredményes kommunikációt és az együttműködés szempontjából az erősségeiket.

 

2.     Folyamatfejlesztés tréning16 óra, 3 csoportban 12 fő/csoport

 

A képzés bemutatása:

A képzés célja, hogy megismertesse a résztvevőkkel a folyamatok elemzése, fejlesztése során alkalmazandó módszereket, eszközöket ezek elméleti és gyakorlati alapjait, a LEAN szemléletet, és módszertant. Cél, hogy megértsék a tervezés fontosságát, a stratégiai terv készítésének alapjait. A képzés keretében röviden bemutatjuk a folyamatok fejlesztésének alapfogalmait, elemeit azok beillesztését a mindennapokba.

A tananyagegység célja a folyamathatékonyság, mint szemlélet megismerése, az alapfogalmak helyes alkalmazása. A LEAN alapok megismerése, a folyamathatékony gondolkodásmód elsajátítása, fejlesztése. A Lean menedzsment alapvető elveinek és eszközeinek megismerése. A képzést elvégző munkatársak/résztvevők felkészítése a Lean bevezetési programokban való eredményes közreműködésre. Tréningünk a folyamathatékonyság alapjainak megismeréséhez, erősítéséhez szükséges legfontosabb módszertanokat adja át könnyen elsajátítható és azonnal kipróbálható fejlesztési keretben.

 

3.     Konfliktuskezelés alapjai tréning(távoktatás)- 40 óra, 12fő

 

A képzés bemutatása:

A képzés célja, hogy megismertesse a résztvevőt a konfliktus fogalmával, a konfliktus megelőző és kezelő technikákkal, saját konfliktusmegoldási módszereivel és egyéb lehetőségekkel. Technikákat, eszközöket, módszereket kap, hogy a mindennapokban is használható ismereteket beépíthesse életvitelébe, mind a munkahelyen, mind pedig a magánéletében a konfliktuskezelés témájában.

 

4.     Tranzakcióanalízis a gyakorlatban tréning- 40 óra, 12 fő

 

A képzés bemutatása:

A tananyagegység célja, az érdeklődők elsajátítsák azokat az önismeretfejlesztési képességeket, kompetenciákat, tranzakcióanalízissel kapcsolatos ismereteket, melyek segítségével képessé válnak a hatékonyabb önkifejezésre, kommunikációra. Ezáltal a környezetükben adódó csoportos, egyéni feladatokat eredményesebben tudják megoldani, másokkal eredményesebb együttműködést, kommunikációt tudnak lebonyolítani. 

A képzés célja továbbá, hogy a résztvevők megértsék az emberi kapcsolatok, a sikeres együttműködés és a konfliktusok dinamikáját, és tudatosítják saját működésüket, elakadásaikat és megtanulják elfogadni, valamint használni ezeket. 

A képzés során eszközöket kapnak ahhoz, hogy hatékonyabban tudjanak megbirkózni problémáikkal.

 

5.     Informatikai képzés-vállalatirányítási rendszer bevezetése tréning35 óra, 2 csoportban 12 fő/csoport  

 

A képzés bemutatása:

A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a vállalatirányítási rendszerek előnyeit és a munkahelyi folyamatokban a vállalatirányítási rendszerekben rejlő előnyöket és lehetőségeket. Az IKT eszközökkel támogatott vállalatirányítási rendszerek előnyei mellett a különböző szoftverek alkalmazása a mindennapi munkatervezés és munkavégzést megkönnyítő technológiai megoldások megismerése/bemutatása is megtörténik a képzés során (pl hatékony online értekezletek, konferencia szoftverek, folyamatkezelő szoftverek megismerése). 

 

6.     Informatikai kompetencia fejlesztés tréning- 30 óra 12 fő

 

A képzés bemutatása:

A képzés célja, digitális kulcskompetencia fejlesztése, a digitális társadalomhoz való tartozással kapcsolatos igények megalapozása, pozitív attitűd kialakítása a digitális eszközök irányában. A résztvevők képesek legyenek a képzés során használt eszközeik (PC, tablet, notebook, okostelefon, stb.) önálló működtetésére, a legfontosabb beállítási lehetőségek használatára.

Képesek legyenek egyszerű szövegszerkesztési lépések felhasználásával a word használatára, illetve az excell táblázatkezelő munkahelyi alkalmazására.

Képesek legyenek az interneten tájékozódni, weblapok keresőit használva könnyen hozzáférhető információkat megszerezni.

Elektronikus levelezés során képesek legyenek csatolmányokat használni. Felismerve az elektronikus levelezés veszélyhelyzeteit (levélszemét, e-mailes csalás) képesek legyenek azokat egyszerű módon elhárítani.

A képzés során használt eszközeiket képesek legyenek hanghívásra és szöveges üzenetküldésre használni.

 

7.     Stratégia tervezés alapjai – 24 óra 12 fő

 

A képzés bemutatása:

A tréning során a résztvevők megismerik a stratégiai tervezés fontosságát, az átfogó és analitikus helyzetelemzés eszközeit; SWOT elemzés, kontextus elemzés, helyzetértékelés. Elsajátítják a probléma- és célfa, a környezetelemzés (PEST analízis) készítés alapjait. A stratégiai terv tartalmi elemeit megismerve képes lesz egy átfogó cél meghatározására, s annak elérése érdekében erőforrások felhasználását ütemezni. Az érintett témakörök röviden: a stratégia értelmezése, evolutív és a jövőkép-vezérelt megközelítések, a stratégiai menedzsment folyamata; tervezés, megvalósítás, értékelés, aktualizálás, a helyzetelemzés eszközei: Statisztikailag megragadható oksági összefüggések vizsgálatai, a köztudat vizsgálat (SWOT elemzéssel), Helyzetértékelés és okkereső ítéletalkotás (esettanulmány, megfigyelés, egyéni interjú, kérdőíves felmérés), A projekt készítés szakaszainak bemutatása: elemző és tervező szakasz, következtetések, részletes működési terv készítése. Az elemzés és a stratégia közötti kapcsolat bemutatása, problémafa és célfa készítés: milyen kérdésekre keressük a választ?

 

 

 

Koliken Kft. 

MIKRO-, KIS- ÉS KÖZÉPVÁLL. TECHNOLÓGIAI KORSZERŰSÍTÉSE CÉLÚ HITELPROGRAM - keretein belül 149,9 millió forint visszatérítendő hitel támogatást kapott KÉSZLETFINANSZÍROZÁSRA. 

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: GINOP-8.3.5-18/B_3